Przygotowanie wycieczki szkolnej do Zakopanego
wycieczki szkolne

Jak przygotować się na wycieczkę szkolną do Zakopanego

Wycieczka szkolna to często jedyna okazja żeby zwiedzić miejsca na które w życiu dorosłym nie ma czasu. Zakopane jest bardzo popularnym miastem do którego turyści z całej Polski lubią powracać i powracają, jednak często ich wycieczki kończą się na Krupówkach. Dobrze zaplanowana i zorganizowana wycieczka szkolna w Tatry i Zakopane zostaje w pamięci na całe życie.

Wycieczki szkolne Zakopane Morskie Oko z przewodnikiem tatrzańskim

Podstawą planowania jest dobór tras w Tatrach do możliwości różnych grup wiekowych uczniów oraz nasycenie programu atrakcjami turystycznymi. Wielokrotnie zetknęliśmy się z sytuacjami że program przygotowany przez „organizatorów” był nie do zrealizowania w określonych ramach czasowych i w zetknięciu z realiami wysokiego sezonu jakim jest maj i czerwiec – ulubiona pora wycieczek szkolnych. Zdarza się również sytuacja w której biura podróży skupiają się tylko na zorganizowaniu noclegu i transportu, a resztę to jakoś się załatwi na miejscu, zapominając choćby o fakcie wcześniejszej rezerwacji przewodnika tatrzańskiego. Ważną informacją jest tak zwany obowiązek przewodnicki – każda grupa młodzieży szkolnej przebywająca na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego ma być pod opieką licencjonowanego Przewodnika Tatrzańskiego. Od kilku lat w okresie maja i czerwca Departament Turystyki i Sportu Marszałka Małopolskiego oraz Straż Parku TPN sprawdza wycieczki pod względem zapewnienia przewodnika grupom szkolnym. W wypadku braku przewodnika nakładane są mandaty na organizatorów oraz wycieczki są zawracane ze szlaku.

Zakopane jako miasto atrakcji turystycznych jest pełne różnorakich miejsc które, trudno nazwać wartościowymi czy edukacyjnymi, a jak pisaliśmy wcześniej wycieczki szkolne to wartość i wspomnienia na całe życie. Tego typu wyjazdy kształtują naszą Tożsamość Narodową. Na mapie miasta pojawiają się atrakcje turystyczne które nie maja nic wspólnego z Zakopanem, Tatrami czy Podhalem, a są wynikiem przeświadczenia że w Zakopanem wszystko się sprzeda. Przygotowując program wycieczki wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę aby pogodzić oczekiwania klientów z realiami. Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie dopasowując ją do potrzeb grupy. Zobacz nasze programy wycieczek szkolnych.

Wycieczka szkolna w Tatry obuwie

Wycieczka szkolna w Tatry wymaga też odpowiedniego wyposażenia

Podstawą są buty górskie z twardą podeszwą, plecak, kurtka przeciwdeszczowa, polar lub sweter. Rękawiczki i czapka też mogą się przydać. W maju w Tatrach potrafi spaść śnieg i znacząco obniżyć się temperatura. Nasi przewodnicy tatrzańscy często stają przed dylematem zmiany trasy zaplanowanej wycieczki ze względu na brak odpowiedniego ubioru. Czasami wystarczyłyby tylko odpowiednie buty, aby zrealizować zamierzony cel.

Wycieczkę szkolną do Zakopanego można poszerzyć o pobyt w Pieninach ze zwiedzaniem Zamku w Niedzicy i Szczawnicy, czy wizytę w Tatrach Wysokich na Słowacji. Słowacja cały czas rozwija swoją ofertę dla polskich turystów stając się alternatywą dla zatłoczonych miejsc w Tatrach po stronie Polskiej. Można tam odkryć wiele polskich akcentów i śladów po wydarzeń z polskiej historii, choćby istnienie przed laty Zastawu Spiskiego – przez 360 lat 13 miast spiskich na czele z Zamkiem w Starej Lubowli było pod władaniem Korony Polskiej.

Jak co roku zbliża się czas planowania i przygotowywania wycieczek szkolnym, zapraszamy do Zakopanego z nami odkryjecie najciekawsze miejsca w naszym regionie. Zadbamy o wasze bezpieczeństwo na szlakach i niezapomniane przeżycia.

Comments

Dodaj komentarz