Zwiedzanie Zakopanego

W programie zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Tatrzańskiego – gmach główny przy Krupówkach. Stałe wystawy (historyczna, etnograficzna, przyrodnicza). Następnie zwiedzanie Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzysku – znajdują się tam groby między innymi Witkacego, Kornela Makuszyńskiego, Władysława Orkana, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Tytusa Chałubińskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza usytuowany jest się Stary Kościółek – Kościół Matki Bożej Częstochowskiej z 1847 roku. Kolejny punkt zwiedzania  to Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, wjazd i zjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę, przejazd do Jaszczurówki, po drodze zwiedzanie skoczni narciarskich na Wielkiej Krokwi, a w Jaszczurówce – Kapliczka w stylu Zakopiańskim wg projektu Stanisława Witkiewicza.

Wycieczka do Doliny Kościeliskiej

Dolina Kościeliska jest doliną walną – sięgającą do grani głównej Tatr. Druga co do wielkości dolina w Polskich Tatrach. Wycieczka polega na przejściu z przewodnikiem z Kir doliną do schroniska na Hali Ornak ( 6 km), po drodze zwiedzanie Jaskini Mroźnej – jaskinia odkryta 1934 roku, jedyna oświetlona i udostępniona turystą jaskinia w Polskich Tatrach. Następnie przejście przez Wąwóz Kraków, Smoczą Jamę, dojście do schroniska PTTK na Hali Ornak. 30 min. powyżej znajduje się Smreczyński Staw.

Wycieczka do Doliny Chochołowskiej

Dojazd z Zakopanego do parkingu na Siwej Polanie,przejscie piesze do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Zwiedzanie kaplicy Św. Jana Chrzciciela (gdzie kręcono sceny do filmu Janosik)

Wycieczka do Morskiego Oka

Dojazd z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej (21km. od Zakopanego) następnie przejście piesze z przewodnikiem do Morskiego Oka- 9km. Odpoczynek przy schronisku, następnie obejście Morskiego Oka.

Wycieczka Doliny Strążyskiej

Przejście doliną na Halę Strążyską. Następnie podejście do wodospadu Siklawica (wysokość 21m) powrót doliną.

Wycieczka na Rusinową Polanę i Wiktorówki

Dojazd na Wierch Poroniec. Przejście piesze na Rusinową Polanę. Następnie zejście do kaplicy na Wiktorówkach. Powrót na Zazadnią

Wycieczka na Halę Gąsienicową

Wyjście z Kuźnic. Przejście piesze przez  Boczań, Skupniów Upłaz, Przełęcz między Kopami do schroniska na Hali Gąsienicowej (czas przejścia około 3 godziny). Powrót z Hali Gąsienicowej przez Dolinę Jaworzynki do Kuźnic.

Wycieczka w Pieniny

Przejście piesze 9 km. Przełomem Dunajca od Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy. Zwiedzanie Szczawnicy

Wycieczka do Jaskini Bielskiej i Szczyrbskiego Jeziora

Przekroczenie granicy na Łysej Polanie. Przejazd przez Przełęcz Zdziarską do Tatrzańskiej Kotliny, następnie zwiedzanie Jaskini Bielskiej. Przejazd przez Tatrzańską Łomnicę i Smokowiec do Szczyrbskiego Jeziora. Zwiedzanie miejscowości i spacer wokół jeziora. Powrót do Zakopanego

Wycieczka do Lewoczy i Zamek Spiski

Przekroczenie granicy na Łysej Polanie. Przejazd przez Spiską Sobotę, Kieżmark do Lewoczy – zwiedzanie miasta Lewocza. Przejazd do Spiskiego Podgrodzia; zwiedzanie Spiskiego Zamku oraz Spiskiej Kapituły. Powrót do Zakopanego

Wycieczka do Doliny Mięguszowieckiej

Przekroczenie granicy na Łysej Polanie. Dojazd przez Tatrzańską Łomnicę, Smokowiec do Szczyrbskiego Jeziora. Przejście piesze 1,5 godz. do Doliny Mięguszowieckiej do schroniska nad Popradzkim Stawem. Zwiedzanie symbolicznego cmentarza pod Osterwą. Powrót do przystanku Popradzki Staw. Przejazd do Zakopanego

Wycieczka Magistralą Tatrzańską

Przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji. Wyjazd kolejką gondolową do Łomnickiego Stawu, następnie przejście piesze Magistralą Tatrzańską przez Wodospady Zimnej Wody na Hrebieniok. Zjazd kolejką terenową do Starego Smokowca.

Wycieczka na Starej Lubowli

Przejazd przez Łysą Polanę, Tatrzańską Kotlinę, Białą Spiską do Starej Lubowli. Zwiedzanie Zamku który wchodził w skład Zastawu Spiskiego od 1412 roku. W trakcie Potopu Szwedzkiego na zamku ukryte był Polskie insygnia koronacyjne. Powrót przez Czerwony Klasztor oraz wiedzanie Zamku w Niedzicy.

Filmiki